Kočky k adopci

Nabídka kočiček se mění poměrně často, některé odcházejí do nových domovů, další přibývají postupně tak, jak se daří připravit je k adopci. Omlouváme se proto za časté rozpracování nabídky, od které nás odvedou důležitější povinnosti. Děkujeme za pochopení.

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

Michelle (už je v novém domově)

je něžná a mazlivá 10měsíční kočička, která se narodila toulavé kočičce v nedaleké obci. Michelle je zlatíčko, pozornost člověka jí dělá moc dobře. Kočička je vykastrovaná, otestovaná na FeLV/FIV a naočkovaná. Bude moc vděčná za nový domov v domečku s přístupem ven, protože venku žila od malička.

 

Aktualizováno 2. května 2021

 

 

___________________________________________________________________________________________

 

 

Heda (už je v novém domově)

je mladá, cca dvouletá kočička, kterou někdo vyhodil v areálu družstva v Hluku. Kočička je v útulku necelý měsíc, ale už od začátku je moc kontaktní a mazlivá. Heda je kastrovaná, očkovaná, FeLV/FIV negativní. Nevíme, jak žila doposud, ale v domečku s přístupem na dvůr či zahrádku bude určitě moc spokojená. Nemá problém ani v uzavřeném prostoru, kde je vůči ostatním kočičkám tolerantní a nekonfliktní.

Aktualizováno 10. dubna 2021

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________

 

Tyrion

se do útulku dostal po smrti svého majitele, kterému se kočky u domečku v Troubkách rozmnožily na osmičlennou smečku. Tyrion je venkovní kocour, ale v útulku nemá problém s životem v omezeném prostoru. Podle zoubků je Tyrion cca 3 roky starý kocourek, odhad může být ale zkreslený těžkým životem venku, nekvalitní stravou apod.  Je to bílý kocour s černými znaky na hlavičce a s černým ocáskem. Tyrion se lidské ruky nebojí, naopak, hlazení a mazlení si moc užívá. Po přijetí do útulku absolvoval povinné kolečko – kastrace, testace, očkování a samozřejmě opakované ošetření proti parazitům. Na pravém oku má pozůstatky neléčeného rohovkového vředu, léčba bude dlouhá, ale nenáročná (1 kapka denně). Při dostatku pozornosti bude Tyrion spokojený jak v bytě, tak v domečku s přístupem ven.

Aktualizováno 10. dubna 2021

 

______________________________________________________________________________________________________________

 

Gregory

je starší asi 8letý kocour, který svůj dosavadní život prožil na ulici. Je to neskutečně vděčný a oddaný mazel, který bude šťastný u svého milujícího majitele nejlépe v domečku s přístupem ven. Gregory je vykastrovaný, naočkovaný, otestovaný na FeLV/FIV a několikrát ošetřený proti parazitům.

Aktualizováno 10. dubna 2021

 

__________________________________________________________________________________________________________________

 

Tess

se do útulku dostala po smrti svého majitele, kterému se kočky u domečku v Troubkách rozmnožily na osmičlennou smečku. Tess je venkovní kočka, ale v útulku nemá problém s životem v omezeném prostoru. Podle zoubků je Tess cca 3 roky stará kočička, odhad může být ale zkreslený těžkým životem venku, nekvalitní stravou apod.  Tess se lidské ruky nebojí, sama si ale pro pohlazení nepřijde. Po přijetí do útulku absolvovala povinné kolečko – kastrace, testace, očkování. Kočička je samozřejmě i opakovaně ošetřená proti parazitům. Při dostatku pozornosti bude Tessinka spokojená jak v bytě, tak v domečku s přístupem ven.

Aktualizováno 10. dubna 2021

 

__________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Batmanka

je mlaďounká kočička, kterou jsme do útulku přivezli z areálu Tomy v Otrokovicích. Kvůli plachosti kočičky nemohla paní, která ji v areálu krmila, zjistit, že se jedná o kočičku, považovala ji za kocoura a pojmenovala ji Batman. Kočička má navzdory své plachosti velkou šanci na socializaci. Hledáme pro ni domov, kde budou mít k jejímu vymazlení dostatek trpělivosti a odvahy. Batmanka je stejně jako ostatní kočičky v nabídce vykastrovaná, otestovaná, naočkovaná a ošetřená proti parazitům.

Aktualizováno dne 16. 3. 2021

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Rina 

je mladá kočička, kterou jsme do útulku přivezli z areálu Tomy v Otrokovicích. Rina je zatím plachá, na socializaci pracujeme. Jako ostatní kočky v útulku je Rina vykastrovaná, naočkovaná a otestovaná. Pokud by ji někdo naučil nebát se lidské ruky, byla by určitě vděčnou společnicí. 

Aktualizováno 26. 1. 2021

 

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________

 

 

Rufus

je cca 2letý kocour, kterého jsme do útulku převzali z domu zabaveného v exekuci, kde po majitelích zůstalo 12 koček. Pouze jeden kocour byl vykastrovaný, další kočky se tam nekontrolovaně množily mezi sebou. Roco je mazlivý kocour, kastrovaný, očkovaný a testovaný na FeLV/FIV. Domov hledá v domečku s přístupem ven, protože tak byl zvyklý.

Aktualizováno 20. 3. 2021

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

Raymond

je cca 2letý kocour, kterého jsme do útulku převzali z domu zabaveného v exekuci, kde po majitelích zůstalo 12 koček. Pouze jeden kocour byl vykastrovaný, další kočky se tam nekontrolovaně množily mezi sebou. Raymond je mazlivý kocour, kastrovaný, očkovaný a testovaný na FeLV/FIV. Domov hledá v domečku s přístupem ven, protože tak byl zvyklý.

Aktualizováno 26. 2. 2021

 

 

 

________________________________________________________________________________________________________________

 

Bodie 

je přibližně dvouletý kocour, kterého jsme do útulku přijali v roce 2018 z Újezdska. Bodie je docela divoch, takže se snažíme ho trochu usměrňovat, ale žádný mazel to není.

Bodie je vykastrovaný, naočkovaný a otestovaný na FeLV/FIV. Nový domov uvítá jak v bytě, tak v domečku s přístupem ven.

 

Aktualizováno 26. 2. 2021

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Rubby 

se narodila spolu se třemi sourozenci kočičce, o kterou se majitelé téměř nestarali. Do útulku se všechna koťata dostala až v půl roce věku, doteď jsou plašší a o mazlení a pohlazení nestojí. Rubby je krásná a zdravá skoro 4kilová kočička. Je vykastrovaná, naočkovaná, otestovaná na FeLV/FIV a samozřejmě pravidelně ošetřovaná proti parazitům. Jaký domov by byl pro Rubby vhodný? No přece takový, ve kterém by měli trpělivost ji naučit se nebát lidí.

Aktualizováno 26. 2. 2021

 

 

___________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Terezka

Naléhavý hlásek z hustého, pichlavého křoví slýchala paní doktorka pár týdnů… S sebou měla ale vždycky tři adoptované chrty, s nimiž se koťátka zachraňují obtížně. Malou, ale plachou a opatrnou kočičku se jí podařilo odchytit po více jak měsíční snaze a holčička ještě tentýž večer putuje do útulku. Je to rošťanda, která využije každou příležitost, kdy může někde něco provést. Terezka je naočkovaná, vykastrovaná, FeLV/FIV negativní.

Na kastraci a testaci kočičky přispěla finanční částkou ve výši 1000,-Kč paní Markéta Navrátilová. Děkujeme.

 

______________________________________________________________________________________________________

 

Franklin

si ve svém dosavadním životě nezažil nic dobrého. V zahrádkářské kolonii ho nechtěli, všemi možnými způsoby ho vyháněli, dokonce po něm i stříleli. Do útulku přišel zbědovaný, vyhublý, plný parazitů. Brzy se však dal do kupy a dnes je z něho nádherný 6kilový kastrovaný, očkovaný a FeLV/FIV negativní kocour.

Aktualizováno 26. 2. 2021

 

____________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Sue

se narodila na jaře 2019 toulavé kočičce. Do útulku se dostala až v půl roce věku spolu se svými 3 brášky. Ona jediná byla přítulná už od začátku, u kluků to zatím trochu vázne. Kočička je kastrovaná, očkovaná, FeLV/FIV negativní. I tato mladá kočička hledá ten nejlepší domov.

Aktualizace 26. 2. 2021

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

Ron    

se narodil spolu se svými třemi sourozenci kočičce, o kterou se její majitelé příliš nestarali. Všechna koťátka se dostala do útulku až v půl roce věku, bojácná a plachá. Ron je nádherný 5kilový kocour, kliďas, kterého z jeho pohody máloco vyruší. Ron je kastrovaný, očkovaný a FeLV/FIV negativní. 

Aktualizováno 26. 2. 2021

 

_____________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Šipinka

je tříletá kočička, kterou se podařilo odchytit u domečku, ze kterého se majitelé odstěhovali a své kočičky tam nechali. Za své jméno vděčí šipce, kterou má na čele mezi očima. Šipinka je trochu plašší, od kohokoliv se pohladit nenechá. Je vykastrovaná, naočkovaná a hledá ten nejlepší domov.

 

Aktualizováno 26. 2. 2021

 

 

______________________________________________________________________________________________________________________ 

 

Sašenka 

je mladá asi 2letá kočička, která nám v útulku zůstává kvůli své plaché povaze. Všichni 3 její sourozenci už jsou dávno v nových domovech, Sašenka se ale nenechá ani pohladit. Je to krásná kočička do 2 let věku, kastrovaná, očkovaná, FeLV/FIV negativní. Bude mít někdo odvahu a trpělivost ji naučit, že lidská ruka neublíží?

Aktualizováno 11. 4. 2020

 

_________________________________________________________________________________________________________________________

 

Aileen 

Po přijetí do útulku tu byla starší fotka kočičky a u ní bylo napsáno, že „je drobounká a něžná“. Během posledních měsíců se ale tato trojbarevná kočička přijatá do útulku v létě r. 2019 se dvěma malinkými koťátky spravila natolik, že je z ní krásná statná kočka. Aileen je cca 3 roky stará, je vykastrovaná, naočkovaná, FeLV a FIV negativní. V útulku vyhledává samotu, ale klidnější kočičí parťák by jí určitě nevadil. Před přijetím do útulku byla zvyklá žít venku, určitě by proto uvítala život v domečku s výběhem ven, ale nebude mít problém ani s poklidným životem v bytě.

Aktualizováno 26. 2. 2021

 

___________________________________________________________________________________________________________________________

 

Daryl 

je kocourek, který se našel vyhozený u silnice mezi Chropyní a Kojetínem. Nebyl tam sám, ale se svými sourozenci (dva živí, jeden sražený autem v příkopě). Dorian a Daisy už jsou dávno v nových domovech, Daryl v útulku stále čeká. Je to kvůli tomu, že je to obyčejný mourek? Daryl je naočkovaný, vykastrovaný, FeLV/FIV negativní. Je to takový normální 2letý rošťák.

Aktualizováno 26. 2. 2021

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

Worick

je mladý cca roční kocourek, který k nám do útulku přicestoval ze sídliště v Prostějově, kde žil od malička u jednoho z panelových domů. Kocourek je mazel, ale musíte si ho chytit a ukázat mu, že hlazení a drbání za oušky a pod bradičkou je moc příjemné. Sám si za Vámi pro pohlazení nepřijde. Worick je vykastrovaný, naočkovaný, otestovaný na FeLV/FIV a v útulku i několikrát ošetřený proti parazitům. Aktualizováno 6. 12. 2020

 

 

_____________________________________________________________________________________________________

 

Judy

je statná cca 3letá kočička, která si za vámi přijde pro pohlazení a pomazlení. Jakmile se jí to znelíbí, ožene se a kousne. Proč to dělá, nevíme. Možná to zjistí až v novém domově, na který Judy v útulku čeká u dlouhé 2 roky a který by ráda našla v domečku se zabezpečeným přístupem ven.

Aktualizováno 10. 1. 2021

 

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Spencer

se narodil na jaře 2019 toulavé kočičce. Do útulku se dostal až v půl roce věku spolu se svými 3 sourozenci. Spencer byl od začátku nedůvěřivý a to mu zůstalo do dnes. Kocourek je kastrovaný, očkovaný, FeLV/FIV negativní. I tato mladý kocourek hledá ten nejlepší domov.

Aktualizováno 22. 1. 2021

 

 

________________________________________________________________________________________________________________________

 

Jenny

se do útulku dostala už v květnu r. 2017 spolu se svým bráškou Forrestem. Ztímco Forrest domov našel brzy, Jenny zůstává v útulku kvůli své plaché povaze. Jenny je krásná cca 3letá kočička, která by určitě nepohrdla novým domovem v bytě nebo v domečku, kde by ji naučili, že tam má svoje „doma“ a že se z toulek po okolí má vždy kam vrátit.

 

 

________________________________________________________________________________________________________

 

Adelaide

je tříletá kočička, která je v útulku už od koťátka. Bohužel je to tak divoká kočička, že si ji dosud nikdo do adopce nevybral. Áďa by byla šťastná jak v bytě, tak v domečku se zabezpečeným přístupem ven. Áďa je vykastrovaná, naočkovaná a otestovaná na FeLV a FIV s negativním výsledkem.

 

Aktualizováno 28. 4. 2020

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

Michael

Kocoura s pokousanou přední hrudní končetinou jsme přijali do útulku v listopadu 2017. Zranění bylo 3 týdny staré, bez jakékoli léčby. Při rtg. vyšetření byl diagnostikován rozsáhlý zánět, kocourkovi byla v anestezii končetina ošetřena (vyčištění ran, vymačkání hnisu, dezinfekce) a dva týdny jezdil den co den na injekce antibiotik. Loketní kloub je, bohužel, tak zasažen zánětem, že kocour nebude už nikdy plnohodnotně končetinu používat. Momentálně je Michael opět v dobré kondici, ale nikdy nevíme, kdy se následky zranění opět přihlásí 🙁

Míšu je momentálně možné adoptovat pouze  VIRTUÁLNĚ 

Aktualizováno 18. 4. 2020

 __________________________________________________________________________

 

Harry Potter

je v útulku od malého kotěte. Je to statný, velmi mazlivý a hodný kocour, který by si nový domov už moc zasloužil. Několikrát už byl na užším seznamu některých zájemců, kteří si do útulku přišli vybrat kočičího společníka, ale mínusové body mu, bohužel, téměř vždycky přidá jeho černá barva a hlavně to, že značkuje. Harry je kastrovaný, testovaný FeLV/FIV a očkovaný kocour. 

 

Aktualizace: 8. 2. 2021

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

Barborka

byla do útulku přijata v létě roku 2019 poté, co se našla v peřinách jedné z klientek domova pro seniory s čerstvě narozenými koťátky. Je to mladá kočička, teď už kastrovaná, testovaná a očkovaná. Mezi množstvím koček v útulku se necítí moc dobře, ale nějakého kočičího parťáka by v novém domově určitě zvládla.

 

Aktualizováno 18. 4. 2020

 

 

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Reyna

Tuto mladou kočičku si díky jejímu černému čumáčku zaručeně s žádnou jinou kočkou nespletete. Reyna je kontaktní cca rok stará kočička, zdravá a hravá, kastrovaná, očkovaná, FeLV/FIV negativní. Bezprizorní kočička z ulice určitě uvítá pobyt v domečku s přístupem ven.

Äktualizováno 8. 2. 2021