Potvrzení o daru

V případě, že máte zájem o vystavení Potvrzení o daru, který jde odečíst ze základu daně z příjmu, neváhejte nás kontaktovat na naši emailovou adresu zatoulanestesti@seznam.cz .

K tomu, abychom mohli Potvrzení o daru vystavit, budeme potřebovat Vaše kontaktní údaje, zašlete nám je prosím rovnou s žádostí emailem.
Dalším předpokladem je, že úhrnná hodnota daru činila alespoň 1 000 Kč nebo přesáhla 2 % vašeho základu daně. V součtu lze odečíst nejvýše 15 % ze základu daně.

Zatoulané štěstí, z. s. je osvobozeno od darovací daně, tudíž veškeré dary jsou využity v plné výši.

Jak nejlépe využít toto potvrzení?

Fyzické osoby
(podle § 15 odst. 1 zákona o dani z příjmu)

  • osoby samostatně výdělečně činné uplatňují odpočet darů z daní přímo v daňovém přiznání
  • zaměstnanci, kteří si podávají vlastní daňové přiznání, uplatní odpočet ve svém daňovém přiznání
  • zaměstnanci, jimž daňové vyrovnání zpracovává zaměstnavatel, předkládají potvrzení o poskytnutí daru své mzdové účtárně jednou ročně, nejpozději do poloviny února a to za celý předchozí rok

Právnické osoby
(podle § 20 odst. 8 zákona o dani z příjmu)

  • od základu daně mohou odečíst hodnotu bezúplatných plnění, pokud hodnota bezúplatného plnění činí alespoň 2000 Kč za kalendářní rok